Xbox One pridá podporu pre myš a klávesnicu

Xbox One pridá podporu pre myš a klávesnicu

26 septembra, 2018 0 Od Matias
Zdieľajte so svojimi kamarátmi
  • 2
    Shares

Konečne nové vstupné zariadenia pre Xbox

Sľubovali to roky, ale Microsoft konečne spustí podporu myši a klávesnice pre svoje zariadenia Xbox One budúci mesiac. Spoločnosť Razer bude zodpovedná za oficiálne licencované Xbox myši a klávesnice, aj keď bude podporovaná “väčšina káblových alebo bezdrôtových USB klávesníc a myší”.

Riaditeľ riadenia programu Xbox Jason Ronald vydal dnes oznámenie. “S touto novou podporou vstupov na úrovni platformy môžu vývojári teraz vo svojich hrách vybudovať podporu myši a klávesnice, ak si zvolia,” napísal Ronald.

“Je dôležité poznamenať, že podpora pre myš a klávesnicu pre hry sa pridáva na základe, a to výlučne na základe uváženia vývojárov.V prípade všetkých ostatných titulov sa nič nezmení. Ostatné vývojové tímy vedia najlepšie čo je dobré pre ich tituly a podporujeme ich pri vytváraní správnych zážitkov pre hry, ktoré považujú za vhodné, aby sme zaistili optimálne a spravodlivé herné zážitky. ”

Sme všeobecne presvedčený, že ovládanie myši a klávesnice, najmä v hrách FPS, je presnejšie ako ovládacie prvky konzoly. Či sa vývojári týchto hier rozhodnú nechať svoje publikum zúčastniť v rovnakých zápasoch bez ohľadu na vstupné zariadenie, bude zaujímavé vidieť. Samozrejme, že je možné hrať Fortnite na počítači proti mobilným používateľom, takže sa svet mení.

Zatiaľ čo hry ako Microsoftom vlastnené Halo Wars 2 by najviac profitovali z funkčnosti, Ronald vybral Warframe ako “jeden z prvých titulov”, ktoré majú byť testované, keď bude k dispozícii pre “Xbox Insiders” v októbri. Viac informácií o skúšobnom období a o tom, ktoré hry budú podporované, sa bude diskutovať 10. novembra v Inside Xbox broadcast.