THQ Nordic kúpilo české štúdio Warhorse Studios tvorcu Kingdom Come: Deliverance

THQ Nordic kúpilo české štúdio Warhorse Studios tvorcu Kingdom Come: Deliverance

14 februára, 2019 0 Od Matias
Zdieľajte so svojimi kamarátmi
  • 3
    Shares

THQ Nordic nakupuje

Spoločnosť THQ Nordic získala Warhorse Studios, vývojárov stojacich za Kingdom Come: Deliverance. Okrem štúdia zahŕňa akvizícia aj “všetky práva duševného vlastníctva”. Štúdio bude dcérskou spoločnosťou vydavateľa Metro Exodus Koch Media.

Správy prichádzajú presne jeden rok po uvoľnení stredovekého otvoreného svetového RPG Kingdom Come: Deliverance a teraz sa predali cez 2 milióny kópií na všetkých platformách.

Hra začala s veľmi úspešnou kampaňou Kickstarter v roku 2014 a zatiaľ čo sa vyskytlo množstvo chýb a problémov, ktoré by sa mohli vyriešiť už na začiatku, celkový realismus a pozornosť k detailom vyvolali pozitívny dojem.

Samozrejme, THQ Nordic nie je pre akvizície cudzie. Práve minulý mesiac získali práva na akčno-dobrodružnú hru Outcast a minulý rok sme ich videli, ako schmatli Carmageddon, ako aj množstvo ďalších hier a štúdií.

A čo o tom všetkom hovorí Lars Wingefors, generálny riaditeľ spoločnosti THQ Nordic AB? “Spoločnosť Warhorse Studios je jedným z popredných nezávislých štúdií v Európe a som hrdý, že ich môžem privítať v skupine THQ Nordic. Kingdom Come: Deliverance, ktorá predala viac ako 2 milióny kópií, bola od vydania presne jeden rok. Predtým som sa tešil, že budeme naďalej svedkami, že majitelia vedú štúdio a riadia tvorivý proces mnoho rokov. ”

Čo je ešte na nákupnom liste THQ Nordic.