Recenzia: Mafia III

Recenzia: Mafia III

11 augusta, 2018 0 Od rbo456
Zdieľajte so svojimi kamarátmi

Recenzia: Mafia III

Mafiu som prvýkrát objavil ako chlapec keď som surfoval po internete. Už vtedy som vedel, že túto hru si určite kúpim a zahrám. Hovorím o Mafii: The City of Lost Heaven. Roku 2002 sa rozhodol tím Illusion Softworks vydať túto skvelú hru. Zruinovala celé Rockstar North štúdio skvelou hrateľnosťou a krásnou grafikou.

Druhý diel série Mafie vyšiel roku 2010 od autora 2K Czech. Čím bližšie sa posúvame k Mafii 3, tak sa z hry stáva Americká hra. Síce aj na Mafii 3 pracovalo 2K Czech, ale hlavný vývoj sa presunul do Ameriky. Na tretí diel Mafie sme netrpezlivo čakali 6 rokov. Oficiálne sme sa dočkali až 28. júla 2015 o prvej zmienke tejto hry. Mafia 3 vyšla 7. októbra 2016 tvorená štúdiom Hangar 13 a vydaná od 2K Games. Hra je dostupná na: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Mafia 3 sa odohráva roku 1968. Vžijeme sa do role Lincolna Claya, ktorý zažil ťažké časy rasizmu a v tej dobe aj vietnamskú vojnu. Práve odtiaľ sa vracia domov po niekoľkých rokoch späť k rodine. Ako ste mohli vidieť už z trailerov celú ju vyvraždí Sal Marcano. Za to sa mu chce Lincoln samozrejme pomstiť.
Dej oproti prvým dvom dielom z môjho pohľadu nie je tak záživný. Často sa tam stretnete s opakovaním misií čo je pri značke Mafia neprípustné. Síce sa tam stretnete aj s hlavnou postavou druhého dielu Mafie s Vitom Scalletom, ale skôr mi príde, že je tam pridaný len nech to má dáku súvislosť s Mafiou a Talianskými rodinami.

vito scalleta

Myslím si, že graficky hra je pekne spracovaná, ale od roku 2016 som nevidel tak rozbitú hru po technickej stránke. Často sa stávalo, že ste sa bugli do stien alebo lietali po mape lode. Zo začiatku som si  myslel, že sú to feature hry no nebolo to tak. Po úpravach a updatoch je hra na tom lepšie a dá sa v pohode dohrať. Hra je aj veľmi náročná na hardvér na grafickej karte GTX 970 hra beží maximálne na 45fps. A na slabších počítačoch alebo notebookoch nemusí ísť vôbec dobre. Zo začiatku hra bola locknutá na 30fps čo je pre niektorých hráčov počítačových hier neprípustné. Po čase bol tento hlúpy nápad odstránený.

mafia 3 bug

Po týchto negatívnych stránkach sú tu samozrejme aj dobré vychytávky hry, ktoré sa mi pačili ako bolo napríklad spätné zrkadlo pri riadení auta. Reálne dobre bolo vymyslené aj to, keď ste spáchali zločin a svedkovia zavolali na vás policajtov. Hra má aj 6 DLC ktoré si určite nechcete nechať újsť. Čo sa mi páčilo viac ako na prvých dvoch dieloch, tak Mafia 3 je podstatne dlhšia. Dá sa prejsť za 30hodín a máte na výber dva parádne konce.

Hru by som skôr zhodnotil ako priemernú. Hru samozrejme odporúčam. Niektorý majú radi skôr ten GTA štýl takže si táto hra nájde svojich fanúšikov. Hre by som dal 6 z 10 mafiánov.

mafia 3 screen