Recenzia: Mad Max

Recenzia: Mad Max

17 augusta, 2018 0 Od rbo456
Zdieľajte so svojimi kamarátmi
  • 3
    Shares

Mad Max je hra inšpirovaná sériou filmov Mad Max. Filmy boli natáčané na prelome 70 a začiatkom 80 rokov. Hra bola vydaná 1. Septembra 2015. Mad Max v hernom spracovaní však nenadväzuje na žiadny filmový príbeh. Vďaka tomuto rozhodnutiu mali autori pri vytváraní prostredia a príbehu voľnú ruku. Vývojári sa inšpirovali k podstate filmov, čiže rozpálená zem, Gastown, Max a túžba po pomste. No celkovo ide o originálnu hru. Hra vás nevedie príbehom pomaly hneď na začiatku sa dozviete všetky dôležité informácie aby ste prežili v tomto krutom svete. Pri hre zažijete náhle zmeny počasia ako sú napríklad púštne búrky. V tomto svete budete mať aj parťáka Chumbucketa, ktorý vám postaví vlastné auto, ktoré volá Magnum Opus. Toto auto je pre neho všetkým a za žiadnu cenu by sa ho nevzdal. Tiež tu budete mať psa Dinki-Diho, ktorý vám bude pomáhať nájsť nebezpečné míny na rôznych územiach po mape.

Po technickej stránke je hra na tom veľmi dobre. Málokedy sa vám stane, že by ste mali problém s “FPS”. Tiež budete obdivovať krásne prepracované prostredie tohto sveta. Po grafickej stránke si myslím, že v roku 2015 skoro žiadna hra nemala tak peknú grafiku v pomere s optimalizáciou. Kampaň nie je najdlhšia, ale ani krátka. Hra sa dá prejsť do 15 hodín bez vedľajších aktivít. Hra je dostupná na platformy: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Mac OS, Linux. Mad Max ma momentálne v ponuke 8 DLC.

Celkovo si myslím, že hry, ktoré sú prerobené z filmov, nie sú tak kvalitne spravené, ale spoliehajú sa na značku filmu čo táto hra je presný opak. Na hre sa mi páčil aj štýl bojovania alebo boje z druhými autami. Hru by som určite si odporúčal zahrať. Mad Max sa mi celkovo veľmi páčil a hru by som hodnotil 9z10.