Recenzia Hunt: Showdown

Recenzia Hunt: Showdown

14 augusta, 2018 0 Od Mimo
Zdieľajte so svojimi kamarátmi
  • 5
    Shares

Recenzia Hunt: Showdown

Hunt: Showdown je výhradne multiplayerovka v ktorej sa miešajú prvky PvP a PvE.

Hra je zasadená do 19. storočia a tomu zodpovedajú aj zbrane. Nájdete tu zbrane od revolverov cez krátke brokovnice až po sniperku Mosim Nagant ktorú si môžete pamätať z hier s tématikou 2.svetovej vojny.

zdroj > huntshowdown.com

Ak by ste očakávali klasickú FPS strielačku ste na omyle. Hra si zakladá na jedinečnej atmosfére, krásnej grafike a prepracovanými zvukmi.

zdroj > ign.com

Ocitnete sa v roli “huntera” teda lovca a vašou úlohou je nájsť a zabiť bossa v tom Vám však bránia rôzne druhy zombíkov a samozrejme další hráči. Bossa môžete nájsť pomocou stôp na mape alebo náhodným hľadaním.

V hre su zatiaľ 2 druhy bossov :
1. Spider teda pavúk ktorý Vás môže otráviť. Platí naňho oheň čiže sa poobhliadnite v okolí po lanternách ktoré Vám s ním pomôžu.
2. Butcher je to v podstate obrovský netvor s hlavou prasaťa a hákom v pravej ruke. Naňho práve naopak oheň neplatí ale ak nájdete na zemi pasce značne Vám to pomože s jeho zničením.

Zabitím jedného z nich sa však hra nekončí , práve naopak vtedy začína boj o prežitie.
Po jeho zabití uvidia všetci hráči na mape kde sa boss nachádzal a teda aj vašu pozíciu. Stanete sa teda lovnou zverou vy!
Teraz máte viac možností.
Rýchlo vziať trofej z bossa a utekať k najbližšiemu východu,pokial ho však máte na opačnej strane bez boja sa to nezaobíde.
Po vzatí trofeje však máte 1 výhodu – na 10 sekúnd možete vidiet kde sa Vaši nepriatelia nachádzajú.
Preto skôr odporúčam 2.možnosť. Chvíľu počkať kým sa počet Vašich protivníkov zredukuje, tým teda aj zvýšiť švoju šancu prežiť a úspešne odísť so svojou korisťou ktorá Vám zaručí dosť peňazí na lepšie vybavenie, prípadne nového Lovca.

Môžete si zvoliť SOLO alebo DUO mód. Odporúčam DUO nakoľko sa mi pri SOLO móde podarilo stretnúť dvojicu hunterov ktorí spolupracovali a tým pádom som bol odsúdený na smrť.
V hre funguje voice chat čiže žiadne problémý s komunikáciou nie sú, avšak berte navedomie skutočnosť že ak ste blízko nepriateľom počujú Vás aj oni.
Na začiatok si kúpite huntera už s nejakou výbavou ktorú si môžete pozmeniť podľa potreby. Musíte si však dávať pozor akého huntera si kúpite nakoľko niektorí nemajú veľký slot na pušky do ďialky a teda sa musíte uspokojiť s krátkou brokovnicou.
Každý hunter má rozdielny health bar , zvačša to pozostáva z 3-5 políčok to teda ovplyvňuje aj to akým spôsobom s ním budete chcieť hrať. Ak utrpíte menšie zranenie a nestratíte celé políčko zdravia tak sa Vám automaticky doplní. pokiaľ však stratíte celé políčko zdravia musíte nájsť lekárničku prípadne si na začiatku kúpiť Med kit ktorý môžete použiť 3x.
S každým použitím si však vyliečite iba 1 políčko zdravia. Existuju aj tzv. Vitality shoty ktoré Vám doplnia zdravie na maximum do ktorých však musíte investovať na začiatok nemalé peniaze.

Existuje viac spôsobov ako vyhrať a tu by som sa pozastavil, pretože hra nie je len o tom že musíte zabiť bossa.
Ak sa ocitnete na mape kde môžete nájsť 2 bossov, vyhrať môže viac hráčov, avšak ak ste chamtivý a podarí sa Vám zabiť a získať jednu trofej budete chciet aj tu druhú. To sa Vám však stane vo väčšine prípadov osudným nakoľko všetci uvidia kam smerujete kedže už jednu trofej pri sebe máte.

Ďaľšou z možností je počkať kým bossa zabije iný hunter , následne teda začať loviť vašich protivníkov a vziať si ich trofeje pre seba.

zdroj > wall.alphacoders.com

Investovali ste do svojho lovca nemalé peniaze a chcete oňho prísť? Nemáte náboje a ani dostatočný počet zdravia na pokračovanie v tejto loveckej hre kde nelovíte len vy zombíkov ale aj oni Vás. Žiadny problém.
Dostante sa k najbližšiemu východu a odnesiete si svoje ťažko získane peniaze a skúsenosti do ďalšej hry.

Samozrejme nájdu sa aj nejaký “bugy” ktoré však ku každej Early access hre tak trochu patria. Podľa najnovších informácií vývojári z Cryteku pracujú na lepšej optimalizácií nakoľko hra na full detailoch má problém bežať na viac ako 80fps ale čo je to v porovnaní s Mafiou III ktorá bola locknutá na 30fps.
Taktiež pracujú na nových bossoch a mape.

Hru môžem vrelo doporučiť najmä vo dvojici je zábava a napätie o to väčšie.