Recenzia: Far Cry 3

Recenzia: Far Cry 3

14 augusta, 2018 0 Od rbo456
Zdieľajte so svojimi kamarátmi
  • 5
    Shares

Recenzia: Far Cry 3

Začalo to v roku 2004 v marci keď štúdio Crytek vydalo hru Far Cry, ktorý bežal na vlastnej 3D technológii nazývanej CryENGINE. Far Cry si získalo mnoho fanúšikov vďaka nadčasovej grafike, hrateľnosti a skvelým príbehom.

Far Cry 2 je pokračovanie úspešnej hry Far Cry z roku 2004. Far Cry 2 vyšlo o 4 roky neskôr.
Už sa dostávame k hre, ktorá bola podľa mňa najlepšia zo všetkých Far Cry sérií. Far Cry 3 vyšla 29. Novembra 2012. Hra bola publikovaná spoločnosťou Ubisoft Montreal so spoluprácou Ubisoft Massive, Ubisoft Red Storm, Ubisoft Reflections a Ubisoft Shanghai. Far cry 3 vyšlo pre platformy Microsoft Windows, Xbox 360 a PlayStation 3.

Hra žiadnym spôsobom nenadvezuje na dva predošlé diely.
Hlavným hrdinom Far Cry 3 je Jason Brody, ktorý je so svojou priateľkou aj s ďaľšími kamarátmi na dovolenke na tropickom ostrove v oblasti Tichého oceána alebo hororovo “Pacifiku”. Skupina sa rozhodne uskotočniť skok z lietadla s padákmi, ale každý z nich pristane na inej časti ostrova. Ostrov je plný pirátov takže sú zajatí hlavným veliteľom pirátov takzvaným psychopatom Vaasom Montenegrom. Vžijete sa do role Jasona a nasledujúcich 20 hodín budete sledovať jeho príbeh. Jason je úplne neskúsený v roli zabijáka, ale to sa zmení a počas jeho dobrodružstva sa bude snažiť vyslobodiť jeho priateľov zo zajatia.

far cry 3

Far cry 3 je hra v ktorej sa objavia aj RPG prvky. Môžete si zlepšovať skúsenosti a taktiež je tam systém craftovania. Vďaka tomu má hráč možnosť zabiť nepriateľa na veľa spôsobov.
Hra beží na Dunia Engine. Far Cry je veľmi dobre optimalizované a zvládnu ho počítače aj so slabším výkonom.

far cry

Po grafickej stránke sa hra môže rovnať aj s hrami z roku 2018. Krásne prepracovaná džungla, v ktorej nájdete množstvo zvierat a rastlín a tiež veľa táborov, ktoré môžete oslobodiť a máte možnosť rýchlo cestovať medzi nimi (fast travel).

Hru by som určite odporučil si zahrať aj v roku 2018. Na ten príbeh sa tak ľahko nezabúda. Far Cry 3 by som dal krásnych 9 z 10 bodíkov.