Google, Intel a ďalší sa stretnú v Bielom dome, aby diskutovali o pretláčaní kvantových počítačov

Google, Intel a ďalší sa stretnú v Bielom dome, aby diskutovali o pretláčaní kvantových počítačov

25 septembra, 2018 0 Od Matias
Zdieľajte so svojimi kamarátmi
  • 1
    Share

USA chcú urýchliť úsilie o kvantové výpočty.

Niekoľko významných technologických firiem navštevuje summit s kvantovými výpočtami, ktorý včera usporiadal Biely dom, pretože USA očakávajú v nasledujúcom desaťročí veľký pokrok v tejto oblasti. Google a Intel patria medzi tých, ktorí sa zúčastňujú, rovnako ako vedenie z AT & T, Honeywell, IBM, Lockheed Martin a niekoľko ďalších.

Úrad pre vedu a technickú politiku Bieleho domu zorganizoval stretnutie, informuje agentúra Reuters. Cieľom schôdze je navrhnúť a zverejniť stratégiu, ako postupovať v oblasti kvantovej výpočtovej techniky a “naozaj vypracovať plán”, aby sa stala realitou.

To nie je niečo, čo bude mať vplyv na PC hry v nasledujúcich niekoľkých rokoch.

Kvantová výpočtová technika je oveľa zložitejšia a oveľa rýchlejšia pri bežiacich výpočtoch ako súčasné výpočtové metódy. Stručne povedané, zatiaľ čo bežné počítače sú založené na bitoch (0s a 1s binárneho kódu), kvantové výpočty používajú kvantové bity alebo qubits, ktoré môžu existovať v superpozíciách 1 a 0.

Kvantové výpočty by mohli mať veľký vplyv na všetky oblasti vedy a techniky.

USA sú odhodlané sa pustiť do éry kvantovej výpočtovej techniky. Zákonníci sa v priebehu nasledujúcich piatich rokov snažia schváliť finančné prostriedky vo výške 1,3 miliardy dolárov s cieľom pomôcť “vytvoriť jednotnú národnú kvantovú stratégiu”. Podľa ABC News sú USA čiastočne motivované obavami z rastúcej konkurencie z Číny.

Existuje niekoľko výziev, ktoré spočívajú v spôsobe používania kvantovej výpočtovej techniky v masovom rozsahu. Všetko od chladenia až po programovací jazyk predstavuje významné prekážky. Vzhľadom na to, že spoločnosť Microsoft v minulom roku oznámila prelom v programovacom jazyku, ktorý je integrovaný do Visual Studio, je navrhnutý tak, aby pracoval na kvantovom simulátore a kvantovom počítači.

Pokiaľ ide o hranie hier, je ťažké predpovedať, aký presný dopad bude mať kvantová výpočtová technika. Všeobecne povedané, pravdepodobne to pomôže dosiahnuť lepšiu fyziku a AI scenáre, na rozdiel od poskytovania konských síl, napríklad v reálnom čase úplne vysledovanými skúsenosťami (v porovnaní so súčasným hybridným riešením, ktoré využíva technológia RTX spoločnosti Nvidia). Myslite na väčšie a zložitejšie prostredie, hlbšie interakcie s múdrejšími NPC a takéto veci.

“[Quantum machine learning] umožní vývojárom hry vytvárať skúsenosti, ktoré sa časom prispôsobia ľudským vstupom. V masívnych multiplayerových scenároch bude kvantovo ovládané strojové vzdelávanie schopné analyzovať správanie legiónov hráčov a vytvárať skúsenosti, “Jeff Henshaw, zakladajúci člen tímu Xbox spoločnosti Microsoft a súčasný projektový manažér skupiny Quantum Architecture and Computing Group (QuArC) spoločnosti Microsoft, nedávno povedal Gizmodovi, že sa snažíme lepšie kolektívne prispôsobiť každému hráčovi jedinečný štýl hry.

Práve teraz sú to špekulácie, ale dúfame, že to zistíme skôr, než neskôr.