CS: GO malo jeden z najlepších mesiacov po tom, čo prešlo na free to play

CS: GO malo jeden z najlepších mesiacov po tom, čo prešlo na free to play

január 4, 2019 4 Od Matias
Zdieľajte so svojimi kamarátmi
  • 127
    Shares

Napriek obrovskému počtu negatívnych recenzií.

Counter-Strike: Global offensive odstránil bariéry a prešiel na free to play model. Zaviedol na konci minulého roka battle royale mód a zaznamenal v hrách pomerne veľký náraz.

Na Twitteri, CS: GO sliedič Nors3 hlási, že v decembri hralo 20 535 709 unikátnych hráčov, čo je dvojnásobný počet hráčov, ktorými sa chválil v predchádzajúcom mesiaci. Pri prechode na SteamCharts a SteamDB vidíme priemerné a vrcholové čísla hráčov. Dňa 7. decembra spoločnosť CS: GO odstránila svoju počiatočnú cenu a pridala režim Danger Zone battle royale, čo spôsobilo výrazný nárast grafov.

SteamCharts zaznamenal v priebehu decembra priemerný počet hráčov 395 509 s vrcholom 746 548. November mal 310 085 a 546 031. To však neprekonalo svoj rekord pre súbežných hráčov, čo je viac ako 850 000. Samozrejme, je to veľký nárast v priebehu zvyšku roka, kedy CS: GO často spriemerovali menej ako 300 000 súbežnými hráčmi.

Mnoho ľudí však tento krok od Valve nepotešil, keďže do hry už vložili svoje peniaze. Odznak za vernosť naozaj nebol tou pravou útechou pre týchto hráčov. CS: GO dostalo 14 000 negatívnych recenzií za jediný deň. Po tom čo sa usadil prach, ktorý valve týmto krokom rozvíril sa objavilo 7000 pozitívnych recenzií. Z krátkodobého hľadiska to vyzerá, že valve tento krok vyšiel. Bude sa mu však dariť tak dobre aj naďalej? Zanechajte nám svoj názor v komentároch.