Activision Blizzard prepúšťa stovky zamestnancov

Activision Blizzard prepúšťa stovky zamestnancov

13 februára, 2019 0 Od Matias
Zdieľajte so svojimi kamarátmi
  • 5
    Shares

Zisk spoločnosti Activision v Q4 a list, ktorý údajne poslal prezident Blizzard J. Allen Brack, potvrdzuje prepúšťanie v USA.

Počas dnešného konferenčného hovoru v štvrtom štvrťroku spoločnosti Activision Blizzard vyhlásil generálny riaditeľ Bobby Kotick, že spoločnosť zaznamenala v roku 2018 rekordný rok a že “znižuje zložitosť a zdvojenie”, čo potvrdzuje správy o blížiacich sa prepúšťaniach.

“Zvyšujeme investície do živých služieb, v našich nástrojoch, v našej platforme Battle.net a v nových oblastiach, ako sú naše rýchlo rastúce esporty a reklamné úsilie, a to všetko s intenzívnym zameraním sa na dokonalosť, takže nikdy nezklameme našich hráčov, “povedal Kotick.

“Naše zreťazené spracovanie je vynikajúce a naše rozvojové talenty sú najlepšie na svete, ale musíme znovu zamerať naše úsilie, aby naše rozvojové a výrobné zdroje boli lepšie zosúladené s našimi prioritami. Znižujeme alebo eliminujeme investície do hier a iniciatív, ktoré nedodržali očakávanie hráča alebo stanovenie našich vedúcich tímov. Aby sme viedli k vylepšeniu výkonu a financovaniu rozvojových investícií, budeme v určitých častiach podniku znižovať zložitosť a zdvojenie v našom back office funkcií, konsolidáciu určitých obchodných operácií a modernizáciu našich možností marketingu pre spotrebiteľov, aby odrážali našu nepretržitú migráciu do prevažne digitálnej siete. ”

Spoločnosť Activision COO Coddy Johnson uviedla, že spoločnosť bude prepúšťať “približne osem percent” svojich zamestnancov, čo predstavuje stovky prepustení z dôvodu veľkosti Activision Blizzard. (Spoločnosť má podľa svojich webových stránok viac ako 9 000 zamestnancov.)

Brack uviedol, že zamestnanci, ktorí sú prepustení, dostanú “komplexný balíček odstupného”, ako aj bonusy na zdieľanie zisku a pomoc pri hľadaní zamestnania.

Na základe komentárov Koticka a Bracka, ako aj zdroja, ktorý hovoril anonymne, prepúšťanie bude primárne ovplyvňovať komunity, esporty a ďalšie oddelenia, ktoré sa priamo nezapájajú do programovania, umenia a herného dizajnu. Vývojový tím spoločnosti Warcraft napríklad nebol ovplyvnený.

V tom istom konferenčnom hovore Activision povedal, že Blizzard nebude tento rok uvoľňovať žiadne nové hry, ale vývojový tím Diablo bude rásť. “Celkovo manažment spoločnosti Blizzard posilňuje svoje zreťazené spracovanie s väčším množstvom zdrojov ako kedykoľvek predtým na podporu plánovaných mobilných titulov, niekoľkých verzií PC a konzol a pokračujúceho kódovania obsahu WoW,” povedal Johnson.

Minulý mesiac spoločnosť Activision Blizzard priniesla nového finančného riaditeľa, Dennisa Durkina, ktorý dostal 15 miliónov dolárov na prácu.